Den jazyků - tentokrát s písničkou

18.10.2018 17:15

Každým rokem se připojujeme k oslavám Evropského dne jazyků. Tentokrát jsme ho oslavili s písní na rtech - a to doslova a do písmene. Třídy od šesté do deváté si vzájemně předvedly, jaké písničky se naučily. Jen pro zajímavost zazněla německá Sag mir, wo die Blumen sind, anglický Yelow Submarine, polská písnička Měla baba koguta i ruská Kaťuša atd.. Vzácná návštěva z Itálie Marta Sartori nás naučila italskou La bella lavanderina a Patrick Toussaint z Belgie zvládl jak známou skladbu Champs Elysee, tak zopakoval Frere Jacques, tedy Bratře Kubo, kterou jsme společnými silami zazpívali nejprve jako kánon a pak i německy a anglicky. Mezi písničkami zazněly anglické limeriky, německá báseň Lorelei a klarinet Katky Luňáčkové. Všechny třídy se také předvedly ve znalostech jazykolamů a různých pohybových písniček. Dobrou paměť na čísla i fakta o jazycích prokázala Lída Bencová a Lukáš Balcar - vyhráli totiž soutěž, kterou si připravila pro své spolužáky sedmička. Osmáci zase o přestávce pozvali celý druhý stupeň na vlastnoručně upečené Sachrovy dorty.
A tak doufáme, že letošnímu Dni jazyků nechyběla dobrá nálada, skvělé občerstvení, trocha toho soutěžení a navíc malé překvapení - to když paní učitelky nastoupily jako typické ruské "umělkyně" a zazpívaly Kaťušu. Kéž by dobrý pocit z dnešní oslavy Dne jazyků motivoval žáky k intenzivnějšímu zájmu o studium cizích jazyků.

Za pomoc při organizaci děkuji Daně Neubauerové, která s žáky i učiteli zpěv poctivě trénovala.

 

L. Havlíková, M. Kotrč