Den jazyků - 1. stupeň

09.11.2019 12:08

Odložený  den jazyků pro žáky 1. stupně proběhl v pátek 8. listopadu. Žáci 1. - 5. ročníku se při této příležitosti sešli v malé tělocvičně ZŠ. O zajímavý úvod programu se postarali žáci devátého ročníku, kteří nám zahráli pohádku O Červené karkulce v německém jazyce. Následovala vystoupení jednotlivých tříd, představování, písničky, pohádky a scénky, které s dětmi výtečně nacvičili jejich vyučující anglického jazyka. Všichni zvládli své role na jedničku, překonali trému, obavy a ukázali ostatním, co umějí. Pak jsme děti rozdělili do deseti družstev. V každém z nich byli zastoupeni žáci všech tříd. V družstvech pak děti odpověděly na několik kontrolních otázek. Program jsme zakončili poslechem anglické pohádky a společným zpěvem anglické abecedy. Do tříd k dalšímu vyučování děti odcházely s medailí na krku a sladkou odměnou v ruce.

Jana Žáková, 1. stupeň ZŠ