Čertovský rej a mikulášská nadílka

06.12.2019 05:53

Jak velí školní tradice, i letos se žáci devátého ročníku chopili sice zábavné, ale nelehké role čertů, anděla a Mikuláše. Čím více se blížil 5. prosinec, tím více se některé děti obávaly a sháněly informace o tom, jak to s tím letošním peklem vlastně bude. Nápovědu TROKA obdržely v pekelných dopisech. A tak se spekulovalo, přemýšlelo, vymýšlelo….

Když nadešel onen den, bylo ve škole ticho, po čertech ani stopy. Možná někdo zaslechl hlas zvonečku linoucí se v ranních hodinách Borovou, neboť naši čerti obcházeli zemědělskou a.s., poštu, úřad městyse, nákupní středisko a školní jídelnu. Všude je pěkně přivítali a po splnění úkolu Mikuláš s andělem darovali upečený perníček, oříšek nebo čokoládový zlaťák. Na oplátku dostali deváťáci odměnu. Děkujeme.

Do školy čerti vůbec nešli a všechny děti ze základní i mateřské školy se za nimi vypravily na AKORD, kde letos čerti bydlí. U čertovského ohně je přivítal spící čert, kterého museli návštěvníci probudit tak, že mu z jeho huňatého kožichu vytahali všechny kolíčky. A pak už postupně chodili hříšníci do pekla a hráli s čerty karty, vytahovali čertí chlupy, brousili vidle, škrábali brambory a říkali své hříchy. Všechny děti zvládly návštěvu pekla, obavy hodných byly úplně zbytečné, u zlobivějších se čertíci trochu více vyřádili. V nebi již netrpělivě čekal svatý Mikuláš s pomocníkem andělem. Některé třídy zaslouženě pochválil, ale někde spokojen vůbec nebyl. Se slibem zlepšení se obdržely děti balíček s dobrotami a vymrzlí se vrátily zpět do školy. Mikuláš bude všechny bedlivě sledovat a za rok se opět těší naviděnou!!

Děkuji všem deváťákům za přípravu a průběh pekelného dne. Unavení, trošku promrzlí, ale s hřejivým pocitem dobře vykonané práce jsme se v odpoledních hodinách rozešli domů.

                                                                         Blanka Zvolánková