Australian show

14.05.2018 06:45

V rámci dalšího zdokonalování žáků v jazyce anglickém byl na naši školu v pátek 11. 5. 2018 pozván zahraniční lektor, tentokrát z Austrálie. Bohatý interaktivní výukový program byl zaměřen na historii a současný život Austrálie, tzv. „Land down under“, na jeho unikátní faunu, krásy přírody, národní sporty a spoustu zajímavých míst tohoto šestého největšího ostrovního kontinentu.

Žáci 5. - 9. třídy měli možnost ochutnat australskou oblíbenou pomazánku „vegemite“ a také dostali příležitost vyloudit nějaký tón hudebního nástroje Aboriginů ( původních domorodců ) „didgeridoo“. Na závěr Sheilovi položili řadu otázek. Tento zábavný výukový program měl u žáků kladnou odezvu. „Tak už jsme hovořili anglicky nejen s Američanem, ale také s Australanem,“ chlubili se žáci na závěr.

Kateřina Vojtková