Alternátor Třebíč

07.09.2020 17:06

Na naši první letošní akci se vydali žáci 1. a 3. ročníku v pondělí 7. září. Po poněkud spletité a dlouhé cestě plné objížděk se nám podařilo dojet do Třebíče - ekotechnického centra nazvaného Alternátor. Zde jsme absovovali 2 programy. První, nazvaný Vesmír,seznámil žáky s naší planetární soustavou a Sluncem. V druhé části jsme si mohli prakticky vyzkoušet jednoduché chemické pokusy. Například vzlínavost vody, principy fluorescence, reakce vody a octa, pokusy s hustotou kapalin, velikost povrchového napětí a další. Oba programy byly zajímavé, přiměřené věku žáků a určitě se všem líbily. Nebyl by to ovšem správný "výlet", kdybychom ho nemohli zakončit nákupem drobných upomínkových předmětů a mlsek. Doufám, že se do Alternátoru budeme moci ještě v budoucnu podívat a vyzkoušet si další technické zajímavosti.

D: Neubauerová, tř. uč. 3. r.