101. výročí vzniku Československa

24.10.2019 21:10

Na konec října každý rok připadá výročí vzniku samostatného Československa v roce 1918. Žáci IX. třídy se o této události učí, vloni jsme velmi důstojně oslavili všichni ve škole sté výročí. Ani letos jsme na tuto významnou událost nezapomněli a připomněli si ji trochu jinak. Ve čtvrtek za námi do školy přijel ředitel Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě, historik, kurátor sbírek a výstavář, který se zaměřuje na dějiny 19. a 20. století, regionální dějiny Havlíčkobrodska a osobnost Karla Havlíčka Borovského, pan Michal Kamp. Velice poutavě a zajímavě žákům přiblížil průběh celé události, jako bonus přidal zajímavé regionální fotografie, záznamy  a příběhy. I lidé z našeho regionu sehráli důležitou roli při říjnových událostech v Praze.

Martina Brychtová