Zvědavost se Beruškám vyplatila

Při vycházce lípovou alejí k vodárně narazili předškoláci na značku POZOR! Probíhající práce na stromech. Ihned zasypali paní učitelky spoustou zvědavých a všetečných otázek, kterých si všiml i pár mladých lidí, kteří v aleji ořezávali stromy. Zvědavost se Beruškám vyplatila. Pán jim vše ochotně vysvětlil a navíc předvedl svoji výstroj i techniku výstupu po lanu do koruny vysoké lípy.

 

Berušky si prohlédly oudoleňský mlýn

V pátek 17. září jsme se vypravili do Oudoleně na prohlídku mlýnu, kterým nás provedl pan mlynář Jiří Kryštofek. Po hodinové exkurzi jsme všichni odcházeli zaprášení od mouky jako mlynáři, ale se spoustou nevšedních zážitků.

 

Od zrníčka po pecen chleba

Týdenní téma Sklízíme ze zahrádek a polí jsme ve třídě předškoláků rozšířili o dvoudenní projekt "Od zrníčka po pecen chleba". Snažili jsme se obohatit povědomí dětí o klíčová slova: zrno, klas, strniště, mlýn, mlynář, mouka, pecen atd. Zábavná, ale i poučná byla společná příprava chlebového těsta, pečení chleba a jeho ochutnávka.

 

Ovoce a zelenina - to je zdraví, to je síla

Poznat a správně pojmenovat téměř všechny základní druhy podzimního ovoce a zeleniny, se kterými se běžně setkáváme na našich zahradách, nedělá předškolákům žádné potíže. Berušky se učili názvy ovocných stromů, samostatně vystřihovaly, nalepovaly, počítaly a s chutí pracovaly s pracovními listy.

 

Sluníčka celý týden poznávala ovoce a zeleninu

Celý týden ve třídě sluníček byl věnován ovoci a zelenině. Učili jsme se ji poznávat, pojmenovat a navštívili jsme i ovocný sad p.Lopoura. Více se podívejte ve fotogalerii.

 

Sluníška na exkurzi v bramborárně

V pátek jsme se Sluníčky navštívili bramborárnu v Zemědělská a.s. Havlíčkova Borová. Více ve fotogalerii. 
 
 

Sluníčka pekla jablečný závin a ochutnávala ovocné a zeleninové smoothie

V rámci tématu "Ovoce a zelenina" jsme s dětmi pekli jablečný závin, připravili a ochutnali ovocné a zeleninové smoothie(ochutnali úplně všechny děti). Více ve fotogalerii.

 

Navštívili jsme bramborárnu Zemědělské a.s.

K podzimu neodmyslitelně patří i sklizeň brambor a protože žijeme v bramborářském kraji, domluvili jsme si s vedením Zemědělské a.s. v Havlíčkově Borové exkurzi do bramborárny.Podívejte se do fotogalerie, jak se nám exkurze vydařila. Navíc jsme ve třídě vyhlásili soutěž "O největší brambor letošní sklizně". O výsledku soutěže vás budeme informovat na začátku října.

 

To jsem já a to jsi ty - kamarádi ze třídy Berušky

Tento týden jsme se seznámili s velkou tělocvičnou v ZŠ, do které budeme chodit cvičit každé úterý. Ve třídě jsme si povídali o našich jménech, zkusili jsme se podepsat a vyskládat svoje jméno z vystříhaných písmenek. Chodíme na procházky a také na zahradu u MŠ. Tam jsme si užili krásné dopoledne.

 

To jsem já a to jsi ty

Ve třídě Slluníček panuje pohoda a radost. Děti poznávají nové kamarády, svoji značku a seznamují se s novým kamarádem - maskotem sluníčka. Ten nás bude provázet celým školním rokem.

 

Berušky blahopřály k narozeninám nejstarší občance Havlíčkovy Borové

Pro všechny z nás to byl krásný zážitek. S kyticí žlutých mečíků, milým přáním a písničkou jsme navštívili paní Blanku Sajfertovou, která v neděli 12. září oslavila neuvěřitelných 100 let. Popřáli jsme jí hodně štěstí, zdraví, dobré pohody a vitality. Berušky měly z přání velkou radost a věříme, že jsme udělali radost i oslavenkyni.

 

Kamarádi ze třídy předškoláků zahájili nový školní rok

Jmenujeme se Berušky a je nás ve třídě 19 kamarádů (12 holčiček a 7 chlapců). Máme i svého třídního maskota, berušku Bětušku a dvě malé berušky na krk pro označení veledůležitého úkolu denních hospodářů (za Bětušku a dvě malé berušky děkujeme Dominikovi Čapkovi a jeho mamince). A ve školce už to zase frčí! Hrajeme si, pracujeme, chodíme na dlouhé vycházky.

  

První společně prožité dny ve třídě Sluníček

 
Ve fotogalerii se podívejte, jak vaše děti trávily první společné chvíle s kamarády ve třídě Sluníček.