Zdravá škola - 2015

Po dlouhých letech se podařilo vybudovat novou školní tělocvičnu v nejvyšších prostorách školy a částečně inovovat školní jídelnu v nejnižších prostorách školy. Po loňském velmi úspěšném projektu Proč to nezkusit zdravěji? zaměřeném na zdravou výživu a zdravý životní styl se v letošním roce zaměříme na to, co ke zdraví neodmyslitelně patří – pohybu. A proč to nezkusit s netradičními sporty, které možná ani spousta lidí nezná, a proč nezkusit sporty s možná sice neznámými názvy, ale zato jednoduchým obsahem a jednoduchými pravidly, sporty, které zvládne naprosto každý. Mezi takové méně známé sporty, které bychom u nás ve škole rádi vyzkoušeli, patří discgolf, bambol a kim ball.

V rámci projektu budeme realizovat seznámení s netradičními a méně známými sporty jak mezi žáky, tak učiteli i rodiči. Cílem bude zakoupení náležitých pomůcek na hru, instruktáž pro učitele a žáky a následné vyzkoušení hry. Vyvrcholením celého projektu by měly být zábavné turnaje. Celý projekt by měly zároveň doplnit u žáků oblíbené sportovní aktivity bruslení a plavání.