Vánoční vybíjená

31.12.2017 10:19

V posledních dnech kalendářního roku je ve škole na každém rohu cítit vánoční atmosféra, děti se už nemohou dočkat nadílky a jejich pozornost se tak mírně otřásá. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak lze člověka strhnout jediným směrem – sportem. A tak ve čtvrtek 21. prosince uspořádali žáci kroužku vybíjené pro své spolužáky z pátého, šestého, sedmého, osmého a devátého ročníku vánoční turnaj. Šesťáci vymysleli hezké a poutavé plakáty, roznesli je po třídách, sedmička zase rozdělila všechny žáky do pěti družstev a holky z osmičky a devítky pomáhaly při vlastní organizaci turnaje. Hráli jsme systémem „každý s každým“ podle pravidel vybíjené AŠSK a celkem jsme zažili 10 zajímavých zápasů odehraných v časovém limitu 7 minut. Výsledky pěti týmů různých barev byly srovnatelné, hráči se snažili a bojovali o míč, který vybíjel hráče soupeřícího týmu. Vítězným týmem se stalo družstvo zelených ve složení Jakub Lacina, Tereza Riegerová, Ivana Zvolánková, David Kučera, Jan Málek, Daniel Kalenda, Jan Zvolánek, Lucie Holcmanová, Markéta Ehrlerová, Jakub Hron a Robin Zvolánek . Na druhém místě se umístilo červené družstvo, na třetím místě barevné družstvo, čtvrtí byli modří a na pátém místě skončili oranžoví. Všichni hráči obdrželi vánoční medaili a müsli tyčinku.

Celý turnaj probíhal ve velmi soutěživém duchu, někteří hráči se ale musí naučit přijmout porážku a sportovně vzdát poctu vítězům. Vždyť to dokáže jen opravdový sportovec!!! Děkujeme všem hráčům za hru a těšíme se na další ročník vánoční vybíjené!!! Doufáme, že děti našly pod stromečkem také  pěkné sportovní vybavení a do nového roku 2018 jim přejeme mnoho sportovních úspěchů a radosti při hře!!!

Blanka Zvolánková