Soutěž "Rozumíte penězům?"

29.11.2017 18:48

Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod uspořádala v úterý 28. listopadu 2017 pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol již III. ročník soutěže z oblasti finanční gramotnosti s názvem "Rozumíte penězům?"

Soutěž se skládala ze dvou částí: v té první psali všichni žáci test s otázkami týkajícími se finanční gramotnosti. Druhým úkolem bylo řešení projektové úlohy na téma: kulturní výlet do Prahy - návštěva koncertu hudební skupiny KABÁT v O2 aréně. Soutěžící měli vytvořit rozpočet akce a krátkou prezentaci daného projektu.

A jak vše dopadlo?
Obě naše družstva díky perfektním prezetacím, kterými dokonce pobavila porotu, nechala za sebou všechny soupeře z ostatních škol.
1. místo získaly deváťačky Kamila Havlíčková, Jitka Novosadová a Tereza Riegerová,
2. místo osmačky Denisa Bruknerová, Ivana Ehrlerová, Klára Kadlecová

Všem holkám děkujeme za jejich výborný výkon a vzornou reprezentaci školy.

Dagmar Boumová