O pejskovi a kočičce - 2. a 3. p. r. v KK Vysočiny

12.10.2017 17:43

I v letošním školním roce se nám podařilo navázat na besedy o dětské literatuře v jinak velmi vytížené KK Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Počasí nám přálo, proto si mohli druháci i třeťáci dopřát ranní svačinku v nádherně podzimně zbarveném parku. Po rozcvičce a nutném občerstvení následoval přesun do prostor Staré radnice do oddělení dětské literatury. P. Dolejší měla pro děti připravené působivé povídání o pejskovi a kočičce. Nechyběla křížovka, úkoly, čtení "naškrábaného dopisu" a za odměnu kreslená pohádka. Po skončení besedy si děti mohly vybrat a prohlédnout knížky a časopisy, které je nejvíce zaujaly. Vymezený čas rychle uplynul a nám nezbylo než se vypravit zpět domů. V parku už na nás  čekaly v čele s labutí velmi hladové kachny, které nepohrdly žádnými drobky ze svačin. Při odchodu jim děti slíbily, že další krmení bude zase až někdy příště...