Jitka je opravdu talent...

03.07.2017 22:04

Jeden z nejznámějších světových vynálezců kdysi řekl: „ Genialita je jedno procento inspirace a devadesát devět procent potu“. O tom, že Thomas Alva Edison měl pravdu, není pochyb. Kdo má talent, dokáže zvládat určité činnosti lépe než ostatní lidé. Pokud ovšem svůj talent nepodpoří dřinou, pílí a často podporou rodičů, je mu pak taková schopnost k ničemu. Protože všichni víme, že talentů je vždy zapotřebí a jsou to právě ti, kdo žene společnost kupředu, pravidelně už od roku 1995 vyhlašuje Kraj Vysočina soutěž Talent Vysočiny. Z naší školy byli přihlášeni tři žáci – sedmák Lukáš Balcar za svoje vynikající vědomosti z oboru myslivosti, sedmačka Nela Bartušková a osmačka Jitka Novosadová za sport. Nominovaná do nejužšího výběru elitní desítky kraje byla pouze poslední jmenovaná Jitka Novosadová. Bohužel se nemohla zúčastnit slavnostního vyhlášení ve Žďáru nad Sázavou v úterý 27. 6. 2017, protože v té době se pohybovala na stadiónu, kde reprezentovala právě Kraj Vysočina na Olympiádě dětí a mládeže v Brně. Jitku zastoupila celá delegace z Havlíčkovy Borové (rodiče, zástupci školy i městyse). Cenu pak hrdě převzal otec Vojtěch Novosad, protože převážně rodiče mají na Jitčiných úspěších největší zásluhu. Kdo Jitku zná, ví, že ve svých 14 letech dosáhla už tak obrovských úspěchů, že by mohla nosit nos nahoru. Opak je ovšem pravdou – Jitka je velice skromná, obětavá, ráda a upřímně každému pomůže, výborně se učí a k tomu ještě s přehledem zvládá časově velice náročnou přípravu a trénink. Má prostě talent a umí dřít, poctivě se připravovat a jít si svědomitě za svým cílem.

Na vyhlášení Talentu jsme měli ještě jedno zastoupení - na společném programu se podílely i Eliška a Lucka Hájkovy, které si společně se svými kamarádkami připravily parádní aerobikovou sestavu.

Martina Brychtová, ředitelka školy