Discgolfový turnaj

02.10.2017 05:16

Naše škola již potřetí uspořádala turnaj v discgolfu pro všechny žáky základní školy, předškoláky z mateřské školy a žáky ze základní školy v České Bělé, kterým byl zakončen projekt „Každý vyhrává“. Organizátory se stali deváťáci, kteří na páteční dopoledne 29. září připravili discgolfové hřiště u rybníka Trojháčku složené ze tří košů a šesti výhozišť. Počasí vyšlo nádherné, sice bylo chladno a i dosti foukal vítr, ale všichni účastníci se při cestě na turnaj řádně rozcvičili, protáhli svá těla a po rozdělení do šesti družstev se společně se svými vedoucími z devítky vydali po louce k lesu a házeli disky do košů. Pořadatelé počítali hody, zapisovali je do připravených kartiček, sčítali výsledky, psali diplomy a prováděli vyhodnocení tří nejlepších hráčů v každé kategorii, kterým předávali na památku diplom a discgolfový disk. Všichni účastníci byli navíc odměněni napečenými perníkovými medailemi, svačinou a teplým čajem.

Nejlepší discgolfisté v jednotlivých kategoriích:

Mateřská škola: 1. místo: Péťa Šmíd, 2. místo: Bětuška Stránská, Radimek Šnajdr, 3. místo: Ráďa Tonar

1. ročník: 1. místo: Samuel Vácha, 2. místo: Filip Rieger, 3. místo: Jakub Sobotka

2. a 3. ročník: 1. místo: Lukáš Šmíd, 2. místo: Klára Bruknerová, 3. místo: Eliška Tonarová

4. a 5. ročník: 1. místo: David Klimeš, 2. místo: Martin Klement, 3. místo: Jakub Lipavský

6., 7. a 8. ročník: 1. místo: Daniel Hájek, 2.-3. místo: Pavel Neubauer, Richard Lipavský

Discgolfový turnaj se vydařil, sice žádné supertrénované sportovce nemáme  a přesto si ho všichni účastníci užili. Velké poděkování patří našim deváťákům a jejich třídní učitelce Janě Žákové za perfektní přípravu sportovní akce a za její bezproblémový průběh.

Blanka Zvolánková