Čtenář na jevišti 2017

07.12.2017 21:47

VI. třída se v rámci nově otevřeného čtenářského klubu přihlásila už v září do projektu Čtenář na jevišti 2017, který chce motivovat žáky ke čtení a práci s textem. Děti se totiž nemusí učit text nazpaměť (i když někteří šesťáci to hravě zvládli), ale snaží se číst výrazně, s pochopením, napínavě pro posluchače, prostě hrát i s knížkou v ruce tak trochu divadlo. Pracovali jsme na lehce hororovém příběhu CHI CHI CHI, který je hned první povídkou napínavé knížky Zuby nehty. (Bára a Filip zůstali sami doma, hrají na schovávanou, když tu náhle Báru schovanou potmě v koupelně ve vaně něco zatahá za palec u nohy ...) Díky našemu režisérovi a kameramanovi Honzovi Burianovi jsme naše "scénické čtení" natočili a záznam spolu s fotografiemi a komentářem zaslali v polovině listopadu do soutěže. Letošní ročník projektu Čtenář na jevišti vzbudil velký ohlas mezi pedagogy, žáky i studenty. Porota měla plné ruce práce, aby z 86 skupin dětí vybrala pět nejinspirativnějších, které pod vedením svých učitelů, vychovatelů a knihovníků nacvičily scénické čtení podle vybrané literární předlohy. Podle organizátorů prokázali všichni zúčastnění velkou píli, kreativitu a nadšení! Leckde je ještě co zlepšovat, nicméně vybrat pouze 5 nejzajímavějších inscenací dalo prý porotě zabrat. Dnes jsme se dozvěděli výsledky - naše třída mezi pěti vybranými skupinami nebyla. Akce však splnila svůj účel - četli jsme, hráli jsme, vymýšleli a snad mluvím za všechny účastníky našeho čtení - my jsme si to užili. Zatím jsme se pochlubili jen v místní knihovně u paní M. Sobotkové, v lednu nás však čeká čtení před spolužáky.