Bobřík informatiky 2017

03.12.2017 11:38

Tak jako každý rok, i letos jsme v listopadu vyrazili na bobříky. Živí bobříci se však nemuseli obávat o své životy, žáci lovili Bobříky informatiky. Jedná se o on-line soutěž, která probíhá po celé republice a má prověřit znalosti žáků v oblasti počítačové gramotnosti. Zapojili se do ní žáci 1. a 2. stupně naší školy, kteří soutěžili v kategorii Kadet (8. - 9. ročník ZŠ), Benjamin (6. - 7. ročník ZŠ), Mini (4. - 5. ročník) ZŠ. Cílem soutěže je zvládnutí testu na daný počet bodů a tím získání pomyslného Bobříka informatiky.
A lov byl úspěšný, naši žáci získali celkem 12 bobříků. V kategorii Kadet Jana Hájková, Denisa Bruknerová, Nela Bartušková a Kristýna Smejkalová, v kategorii Benjamin Daniel Kalenda, Karolína Hiblbauerová, Jakub Žák, Jan Kubát a v kategorii Mini Hana Vencová, Markéta Ehrlerová, Kateřina Balcarová a Robin Zvolánek.
Ráda bych vyzdvihla výkon Jany Hájkové z 8. ročníku, která se umístila na 307. místě z 15 074 soutěžících ve své kategorii.
Máte-li zájem ověřit si, jak byste v této soutěži obstáli Vy, neváhejte využít nabídku Archivu testů na oficiálních stránkách soutěže www.ibobr.cz.

Dagmar Boumová